Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1992

 

6.1. zemřela česko-americká tanečnice a pedagožka IRINA KLADIVOVÁ. Tanec studovala u J. Nikolské. V letech 1939 – 41 měla angažmá v ND v Praze. Poté odešla do Německa, kde byla sólistkou v Lipsku a Mnichově. Spolu s manželem Františkem Karhánkem odešli v roce 1951 do USA, kde si založili školu a později soubor.

28.3.-4.4. proběhl II. Ročník Bournonvillova festivalu, pořádaný Královským dánským divadlem v Kodani.

1.4. v St. Petersburgu zemřel tanečník a choreograf KONSTANTIN MICHAJLOVIČ SERGEJEV (nar. 1910)

15.-30.7. proběhl ve Varně patnáctý ročník Mezinárodní baletní soutěže.

8.9. se na veřejnosti naposledy objevil RUDOLF NUREJEV. Bylo to v pařížském paláci Garnier při příležitosti své poslední premiéry baletu Bajadéra. Zde byl rovněž dekorován řádem Čestné legie.

29.10. zemřel KENNETH MacMILLAN.

22.12. se ve Stavovském divadle uskutečnila premiéra baletu BROUČCI v choreografii Jiřího Blažka na hudbu Otmara Máchy.

Cenu Prix de Lausanne „Espéses“ získal v tomto roce Jiří Bubeníček spolu s Otou Bubeníčkem, který navíc obdržel Cenu televizních diváků.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali Darci Kistler, Meredith Monk, a Helgi Tomasson

23.02.2009 11:29:09
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one