Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1991

 

15.5. – byla v Praze v prostorách Divadelního ústavu založena Nadace Jiřího Kyliána.

2.6. – vytvořila DELIA GRAYOVÁ (narozena 30.10. 1975) rekord v počtu fouetés rond de jambe en tournament. Na soustředění pořádaném baletní  školou v Essexu jich utočila 166.

16.9. – v USA zemřela ve věku 96 let jedna z největších světových balerín 20. Století OLGA SPESIVCEVA (nar. 1895).

27.12. zemřel tanečník, choreograf a pedagog FRANK TOWEN. Tanec studoval u M. Aubrechtové, R. Remislavského, J. Nikolské. V letech 1942 – 44 působil ve Vratislavi, poté v Karlíně, Prešově, Kladně. Tančil v estrádách, barech, vyučoval společenské tance, step, jazz, akrobacii. V letech 1979 – 83 byl pedagogem a choreografem varšavského televizního baletu.Vytvářel choreografie pro televizní pořady, módní přehlídky, estrády. Spolupracoval se zpěváky populární hudby; H. Vondráčková, J. Korn, V. Neckář atd.

Ve věku 71 let v Panamě zemřela britská balerína Dame MARGOT FONTEYN (nar. 1919).

Na soutěži Prix de Lausanne získala cenu „Baurse“ Češka Eva Zamazalová.

Cenu časopisu  Dance Magazine pro tento rok získali Virginia Johnson, Mark Moris a Jennifer Tipton.

23.02.2009 11:33:13
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one