Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

 

1990

 

V lednu zemřela ve věku 79 let PEGGY VAN PRAAGH, první ředitelka Sadler´s Wells Theatre Ballet a Australian Ballet.

Leden - Na soutěži Prix de Lausanne získává Cenu Francouzské taneční nadace Darja Klimentová. Zlatou medaili si vytančil Carlos Acosta.

V únoru debutovala DARCEY BUSSELL jako Odetta-Odilie v Labutím jezeru.

V únoru zemřela ve věku 97 let MARGARET CRASKE, jedna z nejvýznamnějších anglických pedagožek, žákyně E. Cecchettiho.

10.-22.7. – hostuje balet Velkého divadla v Moskvě v New Yorku. Kritici hodnotí výkony jako mnohem horší, než jaké se od tohoto souboru očekávaly. Nicméně vstupenky na nejlepší místa (105 dolarů) byly nejdražší, jaké se kdy v Lincoln Centre na balet do té doby prodávaly.

15.-30.7. – proběhl 14. ročník Mezinárodní baletní soutěže ve Varně. O 1. místo a titul laureáta se rozdělili Dimitrij Simkin z Ruska a Argentinec Maxmiliano Guerra.

V červenci byla v Honkongu v průběhu Mezinárodní taneční konference založena Světová taneční aliance (World Dance Alliance), organizace, která si klade za cíl, být předním mluvčím tanečního umění a jako taková je zasvěcena podpoře a ochraně všech druhů tance.

V srpnu porvé vystupoval s London Royal Ballet IREK MUCHAMEDOV. Spolu s Darcey Bussell zatančil pas de deus „Farewell“ choreografa K. MacMillana.

V září byla ve Washingtonu otevřena Kirovova akademie (The Kirov Academy), známá též jako Universal Ballet Academy, jejímž uměleckým ředitelem se stal Oleg Vinogradov, umělecký vedoucí baletu Mariinského (dříve Kirovova) divadla v St. Petersburgu.

V listopadu se držitelm Grand Prix Mezinárodní baletní soutěže v Paříži stal CARLOS ACOSTA.

V tomto roce se ve svých 31 letech stává ředitelem baletu pařížské Opery tanečník Patrick Dupond, který v této funkci vystřídal Rudolfa Nurejeva.

V tomto roce proběhl třetí ročník Mezinárodní baletní soutěže  Jacksonu. Grand Prix získal José Manuel Carreno z Kuby, zlatá medaile v kategorii můžů senioři i junioři udělena nebyla, v ženách zlatou medaili v seniorkách získala Martha Butler z USA a juniorskou zlatou medaili si vytančila Diana Perez z Puerto Rica.

02.09.2009 10:12:35
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one