Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1989

26.3. – zemřel tanečník MARIS LIEPA. (nar. 1936)

18.5. – k výročí 70. narozenin Margot Fonteyn uvedl Královský balet premiéru Minkusovy Bajadéry v nastudování Natalie makarové. Toto představení bylo věnováno oslavenkyni.

24.10. – byla v Paříži poprvé udělena „Cena Sergeje Lifara“. Jejím držitelem se stal Vladimír Malachov

V tomto roce zemřel český tanečník LUBOMÍR KAFKA. (nar. 1956)

V tomto roce proběhl 6. ročník Mezinárodní soutěže baletních umělců v Moskvě. V sólistech první cena udělena nebyla, stříbrnou medaili si odnesla Koiti Kubo z Japonska. V duetech žen zvítězila Švýcarka Kristýna MacDermot a v kategorii mužů zvítězil Vladimír Malachov.

02.09.2009 10:08:09
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one