Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1982

16.1.zemřel tanečník, choreograf a pedagog ROBERT BRAUN. Tanec studoval u M. Klimešové a J. Nikolské. Působil jako stepař, artista a akrobatický tanečník v různých varieté.
V letech 1938 – 45 byl členem Národního divadla v praze. V letech 1945 – 48 byl baletním mistrem a choreografem Velké opery 5. května, poté v Národním divadle. V letech 1964 – 71 byl šéfem baletu v Ústí nad Labem. Jako tanečník měl největší úspěch v titulní roli baletu Krysař (1942) v choreografii J. Jenčíka. Jako choreograf uvedl např. Čarodějná láska, Jarní symfonie, Don Juan, Giselle, Podivuhodný mandarín, Othello. V letech 1945 – 50 vyučoval klasický tanec na Taneční konzervatoři v Praze. (nerozen 1914)

18.5. zemřela tanečnice, pedagožka a choreografka MIRA HOLZBACHOVÁ. Tanec studovala u A. Dubské, F. Borecké a moderní taneční směry v Německu a Francii. V roce 1922 absolvovala dramatické oddělení pražské konzervatoře. Spolupracovala s představiteli divadelní avantgardy. Otevřela si v Praze školu moderního tance, z níž vzniklo Umělecké studio. V době války se politicky angažovala. Po okupaci odjela do USA, kde žila sedm let. Od roku 1946 žila opět v Praze. Stala se choreografkou AUS VN a v letech 1953 – 7 vedla kurzy lidové tvořivosti. Napsala knihu Amerika Indiánů (1963).

V červnu zemřela ve svých 94 letech MARIE RAMBERT.

V červnu hostoval v Paříži balet Kirovova divadla z Leningradu a svět objevil nové jméno: Altynai Asylmuratova. Po té, co zatančila ukázky z baletu Esmeralda, jí !celá Paříž ležela u nohou".

V říjnu debutovala Alessandra Ferri v roli Mary v MacMillanově baletu Mayerling v Covent Garden v Londýně. Dancing Times toto vystoupení označil jako "naprostý triumf".

Výbor pro tanec při Mezinárodním divadelním ústavu UNESCO vyhlásil den narození Jeana Georgesa Noverra (29.duben) MEZINÁRODNÍM DNEM TANCE.

V tomto roce byla Christopherem Gablem, bývalým šéfem Royal Ballet a Annou Stannard založena CENTRAL SCHOOL OF BALLET v Londýně.

Proběhl II. ročník Mezinárodní baletní soutěže v Jacksonu. zlato v seniorské kategorii si vytančila Janie Parker z USA   a v juniorské to byla Gina Gailhyatt z Německa.

Cenu časopisu Dance Magazine - Dance Magazine Awards v romro roce získali: Fernando Bujones, Laura dean, Arnold Spohr a Lee Theodore

29.09.2008 13:03:00
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one