Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1980

V lednu byla v africkém Togu uspořádána Mezinárodní baletní radou Unesca (CIDD) II. Mezinárodní konference choreografů. Jednalo se zejména o specifických problémech afrických a asijských tanečních tvůrců. Dalším tématem byla balet pro děti. V čele konference stál Bengt Häger.

V květnu proběhla v Ósace III. Světová baletní soutěž v Japonsku (soutěž dvojic). Na prvním ročníku získali stříbrnou medaili Hana Vláčilová a Lubomír Kafka, na druhém ročníku si stříbro opět vytančil Lubomír Kafka tentokrát s Janou Kůrovou.

1.7. – 8.7. proběhl desátý ročník MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE VE VARNĚ. Zlaté medaile si odvezli v kategorii juniorů Nina Ananišvili a Sergej Vicharev, v seniorech Stanislav Isajev.

7. a 8. 7. Proběhla ve Varně v návaznosti na X. ročník Mezinárodní baletní soutěže teoretická konference, které se mimo jiné zúčastnili Jurij Grigorovič, Robert Joffrey, Sofia Golovkina a další.

Od tohoto roku do roku 1989 je Michail Baryšnikov uměleckým ředitelem Amerického baletního divadla )American ballet Theatre).

V tomto roce byla v americkém Portlandu (stát Maine) založena THE PORTLAND SCHOOL OF BALLET.

Na sedmém ročníku baletní soutěže PRIX DE LAUSANNE získala třetí místo Češka Lenka Jarošíková.

V tomto roce byl založen španělský soubor Národní klasický balet. Jeho zakladatelem byl někdejší sólista Baletu 20. Století Victor Ullate.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali Patricia McBride, Ruth Page a Paul Taylor.

02.09.2009 10:04:07
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one