Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1976

 

12.2. se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu MĚSÍC NA VENKOVĚ, chor. F. Ashton, hudba F. Chopin, tančil Royal Ballet v Covent Garden v Londýně.

13.5. se uskutečnila premiéra baletu UNION JACK, chor. George Balanchine, hudba folklórní, vojenská a námořnická hudba, New York City Ballet v New York State Theatre. Předpremiéra tohoto baletu se uskutečnila 12.5.

Uměleckým ředitelem National Ballet of Canada se stal Alexander Grant. Na tomto postu setrval až do roku 1983, kdy po něm toto místo převzal Erik Bruhn.

Proběhla VIII. Mezinárodní soutěž ve Varně. Stříbrnou medaili v kategorii starších si vytančila Hana Vláčilová a bronzovou příčku obsadil Lubomír Kafka.

Proběhl IV. Ročník PRIX DE LAUSANNE. Zlatou medaili získala Jana Kůrová a cenu Za nejlepší klasickou variaci spolu s cenou Nejlepší Evropanky si vytančila Michaela Černá.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali Michael Bennett, Suzanne Farrell a E. Virginia Williams.

02.03.2009 09:53:05
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one