Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1973

 

22.4. v Praze zemřel REMISLAV REMISLAVSKÝ, vl. Jménem Szymborski. Jako tanečník a choreograf působil mj. v Národním divadle v Praze, v divadle Varieté, ale také v Teatro Colón v Buenos Aires. Do ND, kam přišel současně se svou žačkou Jelizavetou Nikolskou, byl angažován jako sólový tanečník, baletní mistr a choreograf a působil zde od září 1923 do června 1927 (nar. 1897).

7.-19. 6. Proběhla  II. Mezinárodní soutěž baletních umělců v Moskvě. Zúčastnilo se jí 90 soutěžících. Zlatou medaili a titul laureáta získala Nděžda Pavlovová spolu s Amparo Brito Gonzalesovou z Kuby. V mužské kategorii se o první místo rozdělili Vjačeslav Gordějev a Alexandr Godunov, oba z Ruska.

26.6. v Dublinu tragicky zemřel tanečník, choreograf a šéf baletu ve Stuttgartu JOHN CRANKO (nar. 1927).

4.10. se uskutečnila premiéra baletu ADAGIO HAMMERKLAVIER, chor. H. van Manen, hudba L. van Beethoven, Dutch National Ballet v Stadsschouwburgu v Amsterodamu.

V tomto roce proběhl první ročník mezinárodní baletní soutěže PRIX DE LAUSANNE.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok obdržel Rudolf Nurejev.

 

 

02.03.2009 09:52:34
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one