Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1971

8.1. – oficiálně debutoval první čistě černošský soubor orientovaný na klasický tanec DANCE THEATRE OF HARLEM v New Yorku v Guggenheim Museum. Kořeny tohoto souboru však sahají už do roku 1968. Zakladatelem byl Arthur Mitchell.

22.7. – se uskutečnila premiéra baletu ANASTASIA, choreografie a libreto K. MacMillan, hudba Čajkovský a Martinů, Royall Ballet v Covent Garden v Londýně.

8.10. – se uskutečnila premiéra baletu NIŽINSKÝ, KLAUN BOŽÍ, hudba Pierre Henry a P.I. Čajkovský, choreografie Maurice Béjart, uvedeno v Bruselu Baletem 20. Století. Tančili Jorge Donn (nižinský), P. Bortoluzzi (Růže), Suzanne Farrell a další.

6.12. – v Paříži zemřela MATYLDA KŠEŠINSKÁ, ruská tanečnice a pedagožka, primabalerína Petipových baletů v Mariinském divadle v Petrohradě. Jednu sezónu vystupovala v Ruském baletu Sergeje Ďagileva, založila si vlastní baletní školu v Paříži. (nar. 1872)

02.09.2009 10:02:04
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one