Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1970

 

29.1. se v provedení New York City Ballet v State Theatre v New Yorku uskutečnila premiéra baletu V NOCI (In the Night), chor. J. Robbins, hudba F. Chopin.

5.2. se v provedení New York City Ballet v City Center v New Yorku uskutečnila premiéra baletu WHO CARES?, hudba G. Gershwin, chor. G. Balanchine.

20.3. v Leningradě (St. Petersburgu) zemřel ALEXANDR IVANOVIČ PUŠKYN, tanečník a pedagog leningradského choreografického učiliště.

7.5. se uskutečnila premiéra baletu DVOŘÁKOVY VARIACE, chor. Ronald Hynd, hudba A. Dvořák, London Festival Ballet v Grand Teatro del Liceo v Barceloně.

4.9. NATALIE MAKAROVA, sólistka leningradského Kirovova divadla (dnes Mariinského) požádala v Londýně o azyl po šestitýdenním hostování svého souboru v Royal Festival Hall.

V tomto roce byla v Anglii založena THE URDANG ACADEMY, která od roku 1978 působí při Covent Garden.

Alvin Ailey American Dance Theatre uskutečnil turné po šesti městech v tehdejším Sovětském Svazu, což je zíroveň pokládáno za první uvedení moderního tance v této zemi od dob Isadory Duncan.

New York City Ballet tančí své pětisté představení baletu Louskáček.

 

02.03.2009 09:51:31
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one