Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1966

 

31.3. – se uskutečnila premiéra baletu VARIATIONS, choreografie George Balanchine, hudba Igor Stravinský, tančili členové New York City Ballet v State Theatre v New Yorku.

19.4. – bylo zahájeno hostování baletu Velkého divadla z Moskvy v Metropolitní opeře v New Yorku. Hostování skončilo 8.5. a na programu bylo 24 představení (Labutí jezero, Louskáček, Don Quijote, Plameny Paříže, Holubice, Diana a Actaeon, Umírající labuť, Esmeralda – variace, pas de deus, nebo některá dějství). Tančili mj. Maja Plisecká, Jekatěrina Maximova, Natalia Bessmertnova, Nikolaj Fadějčev, Michail Lavrovský a další.

11.5. – se uskutečnila v provedení Královského dánského baletu v Kodani premiéra baletu TŘI MUŠKETÝŘI, choreografie a libreto Flindt, hudba Georges Delerue.

31.8. – se uskutečnila premiéra baletu BEATRIX, choreografie J. Carter, hudba Adam a Horovitz, London Festival Ballet ve Festival Hall v Londýně.

Vítězem třetího ročníku Mezinárodní baletní soutěže ve Varně se stala  Martine van Hamel z National Ballet of Canada. Získala první místo jako sólová tanečnice a navíc zlatou medaili jako celkově nejlepší účastnice v obou kategoriích. V seniorské  kategorii  získala zlatou medaili Marta Drottnerová.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali: Carmen De Lavallada a Sol Hurok.

02.09.2009 10:00:42
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one