Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1963

 

17.2. zemřel v Londýně anglický taneční publicista PHILIP JOHN SAMPEY RICHARDSON, významný organizátor anglického tanečního života, zakladatel časopisu Dancing Times, jehož byl v letech 1910-1951 šéfredaktorem. S A. Haskellem spoluzaložil Camargo Society a podílel se na vzniku dalších tanečních institucí.

12.3. se v provedení Royal Ballet v Covent Garden v Londýně uskutečnila premiéra baletu MARGARITA A ARMAND, librato + choreografie F. Ashton, hudba F. Liszt. Tančili Margot Fonteyn a Rudolf Nurejev.

20.3. se uskutečnila premiéra baletu BUGAKU, chor. G. Balanchine, hudba Toshiro Mayuzumi.

5.9. se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu MOŘSKÝ STÍN (Sea Shadow), libreto a choreografie Arpino, hudba Michael Colgrass, tančil Robert Joffrey Ballet v Delacorte Theatre v New Yorku.

28.9. se uskutečnila premiéra baletu ECHOING OF TRUMPETS, chor. A. Tudor, hudba Bohuslav Martinů (Fantastická symfonie), tančil Royal Swedish Ballet ve Stockholmu.

Cenu časopisu Dance Magazine v tomto roce cískali Gower Champion, Robert Joffrey a Pauline Koner.

02.03.2009 09:50:52
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one