Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1962

 

17.1. se v provedení New York Cizy Ballet v New Yorku uskutečnila premiéra baletu SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ. Chor. G. Balanchine, hudba Mendelssohn.

19.1. RUDOLF NUREJEV debutuje v USA. Stalo se tak prostřednictvím televizní společnosti NBC. Tančil pas de deus z Bournonvillova baletu Slavnost květin v Genzano s Marií Tallchief.

10.3. RUDOLF NUREJEV má své první živé vystoupení v USA na scéně Brooklyn Academy of Music se souborem Ruth Pages´s Chicago Opera Ballet. Nurejev se představil v pas de deus z Dona Quijota.

11.4. Soubor Paula Taylora PAUL TAYLOR DANCE CO. Debutuje v Paříži na scéně Theatre de Lutece.

25.11. se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu LEGENDA O JUDITĚ, chor. Martha Graham, hudba Mordecai, tančil soubor Martha Graham  Dance Company v Habima Theatre v Tel Avivu (Izrael).

12.12. se uskutečnila premiéra baletu PERSEPHONE, chor. F. Ashton, hudba I. Stravinský. Tančil Royal Ballet v Covent Garden v Londýně, Světlana Beriosova (Persephone), Keith Rosson (Pluto), Alexander Grant (Merkur).

12.12. v Moskvě zemřela ruská tanečnice JEKATĚRINA V: GELAR (nar. 14.12. 1876).

27.12. poblíž Paříže zemřela ruská tanečnice OLGA PREOBRAŽENSKÁ (nar. 1870).

V tomto roce byl v Melbourne založen THE AUSTRALIAN BALLET.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali Isadora Bennett, Margot Fonteyn a Bob Fosse.

 

02.03.2009 09:50:14
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one