Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

 

1961

 

23.3. se uskutečnila premiéra baletu LEGENDA O LÁSCE, choreografie Jurij Grigorovič, hudba Arif Melikov, Kirovovo (Mariinské) divadlo v Leningradě, v hlavních rolích Kolpakova,Zubkovskaja,Gribov.

 

16.6. požádal do té doby člen leningradského baletního souboru Kirovova divadla (dnes Mariinské)23. letý RUDOLF NUREJEV na pařížském letišti o politický azyl.

 

21.12. se uskutečnila premiéra baletu HIROŠIMA, choreografie Eck, hudba  V Bukovský, Pésc

 

GEORGE BALANCHINA přivítala v bílém domě (Washington) manželka prezidenta Kennedyho Jacqueline. Byl jejím prvním oficielním hostem po uvedení jejího manžela do úřadu.

 

V tomto roce je otevřena nová budova Deutsche Opera. V ní se stává ředitelkou baletního souboru T.Gsovská.

 

Uskutečnila se premiéra baletu DÍVKA A SMRT, choreografie V.Adaševský, hudba V.Kovaljev,  divadlo v Saratově.

 

Ředitelem Stuttgartského baletu se stává JOHN CRANKO.

 

Cenu časopisu Dance Magazine – DANCE MAGAZINE AWARDS v tomto roce získali: Melissa Hayden, Anna Sokolova a Gwen Verdon.

13.10.2008 10:54:12
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one