Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1960

 

10.6. – se uskutečnila premiéra baletu RYTÍŘSKÁ BALADA, Slovenské národní divadlo v bratislavě, choreografie J. Zajko, hudba Š. Jurovský.

14.6. – se uskutečnila premiéra baletu REVELATIONS, choreografie A. Ailey, hudba: tradiční černošské písně, Ailey Dance Theatre v New Yorku.

20.9. – v Benátkách zemřela tanečnice IDA LVOVNA RUBINŠTEJNOVÁ (nar. 1885).

16.11. – se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu DONIZETTI VARIATIONS, choreografie George Balanchine, hudba Gaetano Donizetti, New York City Ballet v City Center v New Yorku.

22.11. – se uskutečnila premiéra baletu LIEBESLIEDER WALZER, choreografie George Balanchine, hudba J. Brahms, New York City Ballet v City Center v New Yorku.

V tomto roce byl v Bruselu založen Balet 20. století. Hlavním choreografem a zároveň zakladatelem byl Maurice Béjart.

V Leningradě (Petrohrad) se v tomto roce uskutečnila premiéra baletu MAŠKARÁDA, hudba I. Laputin.

American Ballet Theatre, jehož uměleckými vedoucími jsou v této době Lucia Chase a Oliver Smith, hostuje v Rusku. Je to první americký soubor, který se v této zemi představil.

V tomto roce byl založen Stuttgartský balet, první významný německý baletní soubor.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali Merce cunningham, Igor Moisejev a Maria Tallchief.

02.09.2009 09:59:05
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one