Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1955

6.1. – se uskutečnila premiéra baletu RINALDO A ARMIDA, choreografie Frederick Ashton, hudba Malcolm Arnold, Sadler´s Wells Ballet v Covent Garden v Londýně, tančili Světlana Beriosova (Armida), Michael Somes (Rinaldo).

20.1. – se v holandském Hagu  uskutečnila premiéra jednoaktového baletu NIGHT ISLAND (Noční ostrov), choreografie Van Dantzig, hudba C. Debussy, tančili Hannie van Leeuwen, Vella Colcher a další.

9.2. – se uskutečnila premiéra baletu LES NOCES FANTASTIQUES, choreografie a libreto Sergej Lifar, hudba M. Delannoy, v pařížské Opeře.

23.2. – se uskutečnila premiéra baletu ROMA, choreografie George Balanchine, hudba G. Bizet (Roma Suite), New York City Ballet v New Yorku.

6.4. – měl premiéru balet KRÁSNÁ HELENA, choreografie J. Cranko, hudba J. Offenbach, pařížská Opera.

26.5. – se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu PTAČÍ DŮM (House of Birds), choreografie K. MacMillan, hudba Frederico Mompou, Sadler´s Wells Ballet v Sadler´s Wells Theatre v Londýně.

30.6. – se v Praze narodil tanečník VLADIMÍR NEČAS. Po absolvování tanečního oddělení Konzervatoře Praha v roce 1976 byl přijat do baletního souboru národního divadla. V témže roce byl také na stáži v baletním učilišti A.J. Vaganové.

16.11. – debutoval nově založený soubor CHICAGO OPERA BALLET v chicago Lyric Opera s baletem Veselá vdova. V hlavní roli tančila Alicia Markova. Soubor založil R. Page.

19.11. – se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu PAS DE DIX, choreografie George balanchine, hudba A. Glazunov, New York City Ballet v City Center v New Yorku.

V tomto roce v Caracasu ve Venezuele zemřela JELIZAVETA NIKOLSKÁ (nar. 1904)

V tomto roce založila T. Gsovská BERLINER BALLETT (Berlínský balet) u příležitosti Berlin Festival Week.

Cenu časopisu Dance Magazine pro tento rok získali Jack Cole, Gene Nelson a Moira Shearer.

02.09.2009 09:56:43
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one