Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

 

1954

 

 

12.2. se ve Velkém divadle v Moskvě uskutečnila premiéra baletu KAMENNÝ KVÍTEK, choreografie Lavrovský, hudba S.Prokofjev. Toto představení však nebylo příliš úspěšné. (Nová verze vznikla v choreografii Jurije Grigoroviče v Kirovově divadle v Leningradě, premiéra 25.4. 1957.)

 

12.7. měl v pařížské Opeře premiéru balet NAUTÉOS, choreografie Sergej Lifar, hudba J. Leleu.

 

V tomto roce měl premiéru balet ZLATÝ VĚK, choreografie Leonide Lavrovský, hudba Sergej Prokofjev.

 

V tomto roce byl filmově zpracován balet ROMEO A JULIE, choreografie L. Lavrovský, v hlavních rolích tančili Galina Ulanova, Jurij Ždanov, A.Jermolajev, A.Lapauri.

 

Americký tanečník Robert Joffrey založil v New Yorku Joffrey Ballet.

 

Umělcům z oblasti tance (výkonným umělcům, choreografům, manažerům, skladatelům atd.) se začíná udělovat výroční cena amerického časopisu Dance Magazine – DANCE MAGAZINE AWARDS. V tomto roce jí získali Tony Charmoli a May Liebman.

13.10.2008 10:52:59
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one