Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

 

1953

 

17.3.  se uskutečnila premiéra baletu VLK (Le Loup), choreografie R. Petit, hudba Detilleux, Ballets de Paris v Théatre de l´Empire v Paříži.

 

5.6. se uskutečnila premiéra jednoaktového baletu KRVAVÁ SVATBA, libreto a choreografie Rodrigues, hudba Denis Ap Ivor, Sadler´s Wells Ballet v Sadler´s Wells Theatre v Londýně.

 

9.7. měl v provedení London Festival Ballet v Londýně premiéru balet ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ, choreografie Michael Charnley, hudba a libreto Joseph Horevitz.

 

21.8. debutoval s baletem „Homage a Chopin“ (Pocta Chopinovi) Béjartův první soubor BALLETS DE L´ETOILE, založený v témže roce.

 

Ve stockholmské budově Opery bylo otevřeno Taneční muzeum, k němuž položil základ Rolf de Maré. Od roku 1991 bylo muzeum otevřeno ve zcela nové podobě v novém Domě tance. Muzeum shromažďuje materiály o tanci v nejširší podobě: tanci jako umělecké formě, regionálních rituálech, lidovém tanci.

13.10.2008 10:50:44
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one