Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

 

1951

 

16.4. zemřel ruský tanečník, choreograf a pedagog ADOLF BOLM (narozen 1884).

 

23.6. v Praze zemřel SAŠA MACHOV (narozen 1903)

 

23.6. se v Paříži narodila DOMINIQUE KHALFOUNI, žačka baletní školy pařížské Opery a étose Opery v letech 1976-80. Po té přešla do divadla v Marseille k Rolandu Petitovi a tančila všechny hlavní role v jeho choreografiích.

 

23.6. zemřel v Nice ve Francii ruský tanečník NIKOLAJ.S. SERGEJEV (narozen 1876).

 

9.7. měl premiéru balet TIRESIAS (jméno prince-hlavní postavy),choreografie F.Ashton, hudba Constant lamert, Sadler´s Wells Ballet v Londýně.

 

26.8. premiéra baletu ANNABEL LEE, choreografie Skibine, hudba Byron Schiffman, Grand Ballet du Marquis de Cuevas v Deauvill.

 

19.10. se uskutečnila premiéra baletu ANTIGONE, choreografie John Cranko, hudba Theodorakis, Royall Ballet v Covent Garden v Londýně.

 

5.11. v Leningradě (St. Petersburg) zemřela tanečnice a baletní pedagožka AGRIPPINA VAGANOVÁ (narozena 1879).

 

První uměleckou ředitelkou Kanadského národního baletu (National Ballet of Canada), který v Torontu založila, se stala CELIA FRANCA. Tuto funkci zastávala až do roku 1974.

13.10.2008 10:47:54
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one