Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1945

1.6. zemřel v Praze tanečník, choreograf a baletní mistr AUGUSTIN BERGER (narozen 1861).

 

20.8. v Praze zemřel tanečník a baletní mistr ACHILLE VISCUSI (narozen 1869).

 

11.10. balo založeno taneční odděnení Státní konervatoře v Praze, pozdější Taneční konzervatoř hlavního města Praha.

 

21.11. měl ve Velkém divadle v Moskvě premiéru balet POPELKA, choreografie Rostislav Zacharov, hudba Sergej Prokofjev, Popelku tančila Olga Lepišenská, Prince Michail Gabovič.

 

V tomto roce byl v Londýně založen TANEČNÍ ARCHIV (Archive sof the Dance), který shromažďuje nejrůznější taneční materiály, programy, fotografie, partitury atd.

13.10.2008 10:46:38
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one