Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................

1944

 

23.2. – se v Praze narodil tanečník BOHUMIL REISNER. Od roku 1965 byl členem a od roku 1966 sólistou baletu Národního divadla v Praze. Později vystupoval se souborem Grand Ballet Clasique se France ve Francii a Švýcarsku. Od roku 1970 se věnoval pedagogické činnosti.

2.3. – se uskutečnila premiéra baletu LES FORAINS, choreografie Roland Petit, hudba Henri Sauguet.

13.4. – zemřel ruský tanečník a pedagog VIKTOR SEMJONOV (nar. 1892)

18.4. – se uskutečnila premiéra baletu FANCY FREE, choreografie a libreto Jerome Robbins, hudba Leonard bernstein, Ballet Theatre v Metropolitní Opeře v New Yorku.

15.7. – zemřel ruský tanečník, choreograf, pedagog a baletní ředitel MICHAIL MORDKIN (nar. 1880)

22.9. – se narodila německá tanečnice BRIGIT KEIL. Studovala na Stuttgart Ballett School a Royal Ballet School, od roku 1961 byla členkou Stuttgartského baletu, kde se stala jednou z předních sólistek. Manželka tanečníka českého původu Vladimíra Klose, který byl sólistou téhož souboru.

31.10. – se uskutečnila premiéra baletu SEBASTIAN, choreografie Edward Caton, hudba Menotti, Ballet International v International Theatre v New Yorku.

5.11. – se narodil francouzský tanečník MICHAEL DENARD. Debutoval v Toulouse, později působil v Nancy a nakonec v pařížské Opeře, kde byl od roku 1971 sólista.

02.09.2009 09:53:01
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one