Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1933

27.1. se v Moskvě narodil NIKOLAJ FADĚJČEV. od roku 1952 člen a o rok později sólista Velkého divadla v Moskvě, nejčastější partner Maji Plisecké na scéně.

1.2. se v Kazani v Rusku narodila tanečnice MARINA KONDRATĚVA. Studium na baletní škole při Velkém divadle zahájila v roce 1943 a od roku 1953 se stala členkou, později sólistkou baletu Velkého divadla.

5.3. se v podání Ballet Rambert v Mercury Theatre uskutečnila premiéra baletu MASKY. Libreto a choreografie F. Ashton, hudba Francis Poulenc, tančili F. Ashton, N. Markova.

13.4. se uskutečnila premiéra baletu LES PRÉSAGES, choreografie L. Massine, hudba P.I.Čajkovský.

18.4. se uskutečnila premiéra baletu PLÁŽ, choreografie L. Massine, hudba Jean Francais.

22.5. se v Leningradě narodila tanečnice IRINA KOLPAKOVA, primabalerína Kirovova divadla, kam nastoupila po ukončení studií v A. Vaganové roku 1951.

17.10. přijíždí George Balanchine do New Yorku.

3.12. zemřel ruský baletní kritik ANDRE LEVINSON. (narozen 1887)

Edward James založil v Paříži soubor LES BALLETS 1933, který však existoval pouze jden rok.

Adolph Bolm založil SAN FRANCISCO BALLET.

Založena SCHOOL OF AMERICAN BALLET.

18.08.2008 08:22:59
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one