Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1929

12.1. se v podání souboru Ida Rubinstein Company v Monte Carlu uskutečnila premiéra baletu LA VALSE. Choreografie Bronislava Nižinská, hudba Maurice Ravel, dekorace A. Benois.

21.5. se uskutečnila premiéra baletu MARNOTRATNÝ SYN. Uvedl ho Ruský balet SErgeje Ďagileva a Théatre Sarah Bernardt. Marnotratného syna tančil Sergej Lifar, Sirénu Felia Doubrovská, Otce Nichail Fedorov. Choreografie George Balanchine, hudba Sergej Prokofjev.

19.8. v Benátkách umírá Sergej Ďagilev a Ballet Russes umírá s ním. Končí jedna velká epocha.

2.10. se narodila americká tanečnice TANAQUIL LE CLERQ, sólistka New York City Ballet, v letech 1952-69 manželka George Balanchina. V roce 1956 onemocněla obrnou.

11.12. se v Demfermline narodil britský tanečník, choreograf a baletní ředitel KENNETH MAC MILLAN. Studoval na Sadler´s Wells School a od roku 1946 tančil v Sadler´s Wells Theatre Ballet. Od roku 1965 choreograf Royal Ballet, v letech 1966-69 baletní ředitel Opery v Berlíně, od roku 1970 ředitel Royal Ballet.

V tomto roce se Sergej Lifar stává baletním mistrem pařížské Opery.

V tomto roce byl založen ATLANTA BALLET (původní název Dorothy Alexander Concert Group).

 

13.08.2008 20:08:17
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one