Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1922

27.2. se narodila tanečnice VĚRA ŽDICHYNCOVÁ. V letech 1931-41 byla sólistkou baletu Státního divadla Ostrava, 1942-44 tančila v Königsbergu, 1946-47 opět v SD Ostrava a od roku 1948 byla členkou baletního souboru Národního divadla v Praze. Od roku 1954 zde zastávala funkci tanečního pedagoga a od roku 1966 baletního mistra.

23.3. se narodila dánská tanečnice a choreografka KIRSTEN RALOVOVÁ, známá ochránkyně tradice klasického tanečního stylu Augusta Bournonvilla.

21.5. se narodil tanečník a baletní mistr OLDŘICH STODOLA. Tanec studoval u J. Nikolské. V letech 1944 – 85 byl v angažmá v ND v Praze. V roce 1949 se stal sólistou. Od roku 1972 byl baletním mistrem ND Praha a Laterny magiky. Úspěch sklízel zejména v záporných dramatických rolích; Myslivec (Viktorka), Tybalt (Romeo a Julie), Rudovous (Labutí jezero), Vocílka (Švanda dudák), Crassus (Spartakus), Viktor (Mládí).

27.11. se narodil tanečník NICOLAS MAGALLANES, v letech 1946-73 jedna z významných osobností souboru New York City Ballet, vynikající interpret Balanchinových choreografií.

15.12. se narodila tanečnice HELENA FENCLOVÁ (vl. jménem Fenzelová), žačka Z. Zabylové a v Paříži Olgy Preobraženské a Borise Kniaseffa. V letech 1942-46 byla členkou baletu Národního divadla v Praze (od roku 1951 jeho sólistkou).

Z podnětu Cyrila Beaumonta, knižního vydavatele, publicisty, baletního historika a kritika, byla založena v Londýně Cecchettiho společnost )Cecchetti Society), která zachovává a rozšiřuje Cecchettiho práce.

 

13.08.2008 19:56:48
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one