Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1919


18.5. se narodila anglická tanečnice MARGOT FONTEYNOVÁ (vl. jménem Peggy Hookham). Patřila mezi největší baleríny 20. století. Začala tančit asi v sedmi letech, končila v sedmapadesáti. V sedmnácti již tančila Giselle a v následujících letech ztvárnila snad všechny role klasického repertoáru a také hlavní role v choreografiích Sira Fredericka Ashtona. Ve 42 letech, když se chystala k odchodu z jeviště, začala druhá, ještě oslnivější kapitola její kariéry s ruským tanečníkem Rudolfem Nurejevem (tomu v té době bylo 23 let), který tehdy právě emigroval(1961).

5.6. se v Londýně v Alhambře uskutečnila premiéra baletu VZPOUR HRAČEK (La boutique fantastique, též Kouzelný krámek), hudba G. Rossini, choreografie L. Massine, tančil Ruský balet Sergeje Ďagileva.

22.7. se v londýnském divadle Alhambra uskutečnila premiéra baletu "TŘÍROHÝ KLOBOUK", hudba Manuel de Falla, choreografie L. Massine. dekorace P. Picasso.


V Cantonu (USA - Ohio) se narodil TOD BOLENDER, americký tanečník a choreograf. Působil v mnoha souborech: Ballet Caravan, Littlefield Ballet, American Ballet Theatre, Ballet Russe de Monte Carlo. Vytvořil mnoho rolí v Balanchinových choreografiích.

AGRIPPINA VAGANOVÁ v tomto roce začíná svou pedagogickou kariéru.

11.08.2008 10:02:15
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one