Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
1918

25.2. se narodila česká tanečnice IRENA KEPLEROVÁ. Do souboru Národního divadla v Praze byla přijata v roce 1942 a od roku 1949 byla jeho sólitkou. V souboru byla až do roku 1967, kdy odešla do důchodu.

28.9. měl ve švýcarské Lausanne premiéru balet PŘÍBĚH VOJÁKA, hudba Igor Stravinský, choreografie Georges Pitoëff.

11.10. se narodil choreograf JEROME ROBBINS.

V tomto roce se narodila ruská baletína NINA NIKOLAJEVNA ČOROCHOVA.

V tomto roce se narodil tanečník ANDRE EGLEVSKY. Studoval v Paříži u ruských pedagoů Volinina, Jegorovoé a Kšešinské a v Londýně u Nikolaje Legata. Již jako devatenáctiletý oslnil Paříž jako člen Ruského baletu Monte Carlo ve Fokinově baletu Zkouška lásky. V roce 1947 jej angažoval do svého baletu Markýz de Cuevas. Jeho nejslavnější éra začala ve Spojených státech, kam odešel jako dvacetiletý. Tančil se soubory American Ballet Theatre a New York City Ballet. Jeho pověstnými výkony bylo dvanáct pomalých piruet ve Zkoušce lásky a série entrechats six v Brahmsových variacích, nastudovaných Bronislavou Nižinskou. (zemřel 1978)

Enrico Cecchetti si v Londýně se svou ženou otevřel vlastní baletní školu.

 

 

11.08.2008 10:01:16
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one