Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
13.3. - se narodila tanečnice a pedagožka, sólistka brněnského baletu a baletu Národního divadla v Praze ZORA ŠEMBEROVÁ, první Julie v Prokofjevově baletu Romeo a Julie při jeho světové premiéře v Brně v choreografii I.V. Psoty (30.12. 1938). Její slavnou rolí se také stala postava Viktorky ve stejnojmenném baletu Z. Vostřáka v choreografii Saši Machova.

15.5. - se v Paříži uskutečnila premiéra baletu HRY, choreografie Václav Nižinský, hudba Claude Debussy.

29.5. - měl v Théatre des Champse-Elysées premiéru balet SVĚCENÍ JARA v podání Ďagilevova Ruského baletu, choreografie Václav Nižinský, hudba Igor Stravinský.

V tomto roce Anna Pavlovova zakládá svůj baletní soubor.

13.05.2008 08:00:41
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one