Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
19.4. - se v Théatre du Chatelet v Paříži uskutečnila premiéra baletu DUCH RŮŽE. Hudba Carl Maria von Weber (Vyzvání k tanci), tančili Václav Nižinský a Tamara Karsavina.

13.6. - se v Théatre du Chatelet v Paříži uskutečnila premiéra baletu PETRUŠKA. Choreografie Michail Fokin, hudba Igor Stravinský. V hlavních rolích tančili V. Nižinský a T. Karsavina.

1.9. - se v Národním divadle v Praze uskutečnila premiéra baletu PRINCEZNA HYACINTA. Choreografie A. Viscusi, hudba O. nedbal.

12.12. se narodila německá tanečnice a choreografka DORA HOYEROVÁ. Tanec studovala v Hellerau u Drážďan a u G. Paluccy. Tancovala v různých tanečních skupinách a od roku 1933 vystupovala sólově.V letech 1949 – 51 byla baletní mistryní v Hamburku.

V posledních letech života často hostovala v jižní Americe. Byla výraznou představitelkou německého expresionistického tance. K jejím nejúspěšnějším choreografiím patřilo Bolero.

 

V Británii byla založena dnes nejstarší umělecká škola The Italia Conti Academy of Theatre Arts (Londýn).

 

13.05.2008 07:58:22
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one