Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
 - v Paříži umírá jedna z velkých romantických balerín FANNY CERITO (narozena 1817)

7.5. - se v Tarpon Springs narodil tanečník THOMAS ARMOUR, žák Preobraženské a Jegorové. Debutoval s Idou Rubinštejnovou, působil v souboru Bronislavy Nižinské, Ballet Russes, Ballet Russes de Monte Carlo, byl uměleckým ředitelem Miami Ballet.

18.5. - se v pařížském Théatre du Chatelet uskutečnila v podání Ďagilevova Ruského baletu premiéra baletu POLOVECKÉ TANCE. Bylo to první představení tohoto souboru v Paříži. Choreografie Michail Fokin, hudba A.Borodin. Tančili. Sophie Fedorova (Polovecká dívka), Jelena Smirnova (Polovecká žena), Adolph Bolm (Polovecký válečník - vůdce).

19.5. - se v pařížském Théatre du Chatelet uskutečnila premiéra baletu PRINC IGOR. Choreografie Michail Fokin, hudba A. Borodin, v hlavních rolích tančili Smirnova, Fedorova, Bolm.

2.6. - se uskutečnila premiéra baletu KLEOPATRA. Choreografie Michail Fokin, hudba Anton Arensky.

2.6. - se v pařížském Théatre du Chatelet uskutečnila premiéra baletu LES SYLPHIDES (CHOPINIANY). Choreografie Michail Fokin, hudba Frederic Chopin. V hlavních rolích tančili Pavlovova, Karsavina a Nižinský.

V tomto roce byla založena baletní škola při Metropolitní opeře.

13.05.2008 07:54:35
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one