Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
15.3. - v Miláně zemřel italský baletní mistr a choreograf LUIGI MANZOTTI, tvůrce mnohých baletních férií, z nichž největšího úspěch udosáhl balet Exelsior z roku 1881. (narozen 1835)

18.6. - se v Petrohradě tanečník, choreograf, baletní mistr a pedagog LEONID MICHAJLOVIČ LAVROVSKÝ. Studium ukončil v roce 1922, po té se stal členem souboru Mariinského divadla. Současně začal i učit a v letech 1935-38 byl ředitelem Mariinského divadla a v letech 1938-44 téhož divadla, které se však již jmenovalo Kirovovo. V letech 1944-56 a 1960-64 byl byletním ředitelem ve Velkém divadle v Moskvě. (zemřel 1967)

24.8. - se v Ostravě narodila česká tanečnice a choreografka ELLA FUCHSOVÁ-LEHOTSKÁ. Jako 13. letá se stala spolu se svými sestrami Emílií a Boženou členkou Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Pod vedením Viscusiho se brzy stala sólistkou. V roce 1923 přešla do Bratislavy, kde byla v SND sólistkou. Po roce, jako dvacetiletá, působila jako primabalerína a choreografka v Košicích, později v Olomouci. Podnikla velké turné po Německu, Švýcarsku, Itálii a Polsku. Od roku 1938 se stala choreografkou Tylova divadla v Praze. Po návratu do Bratislavy si otevřela svou školu. (zemřela 9.5. 1967 v Piešťanech)

7.12. - se ve Verchnie Gouliaki narodil ruský tanečník a choreograf MICHAIL MARKOVIČ GABOVIČ. Studia na baletní škole při Velkém divadle v Moskvě ukončil v roce 1924, po té se stal členem tamního souboru.

06.05.2008 08:11:35
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one