Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
10.2. - se v Petrohradě uskutečnila premiéra baletu HARLEKÝNOVY MILIÓNY. Choreografie Marius Petipa, hudba Drigo. V hlavní roli tančila M. Kšešinská.

16.2. - se v Praze narodila tanečnice ŠTĚPÁNKA KLIMEŠOVÁ, sestra tanečnice Národního divadla Marie Klimešové. Byla žačkou baletního mistra Achille Viscusiho. Na scéně Národního divadla vystupovala v dětských rolích již od šesti let. 1.11. 1913 se z ní stala sborová a od roku 1914 sólová tanečnice ND. 1.12. 1920 z ND odešla a založila si vlastní školu. V letech 1928-32 vyučovala na Taneční konzervatoři v Praze. (zemřela 1.8. 1974 v Praze)

1.7. - se v Petrohradě narodil ruský tanečník a učitel BORIS KNIASEFF. Studoval u Mordkina, Nelidové a Golejzovského. V roce 1917 odešel z Ruska. V letech 1921-32 tančil v různých ruských a francouzských souborech. V letech 1923-24 byl baletním mistrem v Paris Opéra Comique. V roce 1937 si v Paříži otevřel své baletní studio. Další následovala v Lausanne, Ženevě, Římě a Aténách. Po návratu do Paříže vypracoval svůj systém "tyč na zemi". (zemřel 1975)

29.04.2008 12:15:33
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one