Dělat snadno to, co je pro druhé obtížné, je talent................Lidé zapomenou na to, co jsi řekl, i na to, co jsi udělal, ale nikdy nezapomenou na to, jak se vedle tebe cítili.....................Posláním umělce je vnášet světlo do srdcí ostatních lidí...............Bůh musel být muž. Kdyby to byla žena, tak na špičkách tančí muži................Balet dává iluzi překročení možností lidského těla.............Velký talent, to je jen velká trpělivost...........Tanec v srdci,srdce v tanci............................Tanec je nejstarší a zároveň nejmladší ze všech umění..............Tanec je skrytý jazyk duše.................Pamatuj, chceš-li něčeho dosáhnout, musíš na sobě pracovat, zatímco ti ostatní se baví.................Tanec je nejlepší psychická terapie......................Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání, ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším.....................Ve své abstrakci dovede hudba postihnout lidské city i vášně tak skvělým způsobem, že nemá hranic. A balet jí je nejblíže.................
13.5. - se ve Vídni uskutečnila premiéra baletu BAJADÉRKY v choreografii Jeana Louise Aumera, hudba V. Jírovec.

16.10. - ve Vídni proběhla premiéra baletu PÁŽATA VÉVODY Z VENDOMU,choreografie: Jean Louis Aumer. hudba V. Jírovec. Ačkoliv opera s tímto námětem před sedmi lety propadla, balet se líbil.

V pařížské Opeře uvedl Charles Louis Didelot balet ZEFÍR A FLORA a představitelka Flory Genevieve Gosselinová zde s největší pravděpodobností tančila na špičkách.

Charles Louis Didelot 1767 -1837..bmp
14.02.2008 10:21:59
baletoman1

DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU MÝCH STRÁNEK. THANK YOU FOR VISITING MY WEBSITE
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one